REPLİKLER
25/07/13 | YORUM SAYISI 7 | GÖRÜNTÜLENME 6542 |    Ters Dizgi
Andrei Tarkovsky - Nostalghia

İçimde hangi atam konuşuyor...

Deli bir adam size kendinizden utanmanızı söylüyorsa, ne biçim bir dünyadır burası!.

Sezai EkinciJuly 25, 2013, 8:56


In the Mood for Love

-Hazırlıklı olmak istiyorum.

--Benimle bir daha görüşmemelisin.

-Yapacak bir şey yok mu?

--Yok gibi.

--Seni bir daha görmeyeceğim.

-Lütfen.

--Ciddi olma. Bu sadece bir prova.

--Ağlama!

--Bu gerçek değil.

Ayrılma provası yapmaktadırlar.
Sezai EkinciJuly 25, 2013, 12:20
“Dedem duvar örerdi, babam duvar örerdi, ben de duvar örüyorum, peki evim nerede?"

Amarcord - Hatırlıyorum
Sezai EkinciDecember 16, 2013, 9:56
Hair
Endişelenmek okumuşlara özgüdür,
Tanrı cahilleri korur.

Filmi izlemek için:
$2
Sezai EkinciApril 24, 2019, 9:42
STALKER
Bilincim dünyayı kendi tarafına çevirmek için vejeteryan olmak istiyor. Ve bilinç altım da bir parça et için çıldırıyor. Peki ya ben ne istiyorum?
Sezai EkinciJanuary 18, 2014, 8:58
La Fille sur le Pont
-Ailem yerine bir oğlanla birlikte olmak istedim
*Özgür olmak istedin yani
-Özgürlükten anlamam tek isteğim onunla yatmaktı.

Filmi izlemek için:
$2
Sezai EkinciApril 24, 2019, 9:42

Büyük Diktatör Filmi Finalindeki Konuşma

"Özür dilerim ben imparator olmak istemiyorum. Bu beni ilgilendirmiyor. Hükmetmek veya işgal etmek istemiyorum. Herkese yardım etmek istiyorum. Yahudi, Katolik, siyah, beyaz.

Hepimiz birbirimize yardım etmek istiyoruz. Diğerinin mutluluğu hepimizi mutlu ediyor. Hiç kimseden nefret etmiyoruz. Hiç kimseyi aşağılamıyoruz. Bu dünyada herkese yer var. Dünyada herkesi doyuracak kadar zenginlik var. Hayat hür ve güzel olmalı. Biz doğru yoldan çıktık. İktidar hırsı insan ruhunu zehirledi, nefret duvarları ördü. Bizi mutsuzluğa ve insan kıyımına mahkûm etti. Hızı keşfettik ama yerimizde sayıyoruz. Makineleşme bolluk yerine yokluk getirdi. Bilgimiz bizi saygısız ve yobaz yaptı. Çok düşünüp az hissediyoruz.

Makineden çok insanlığa ihtiyacımız var. Beceriden çok iyiliğe ihtiyaç duyuyoruz. Aksi takdirde şiddet galip gelecek ve hayat yok olacak. Uçak ve radyo bizi birbirimize yaklaştırdı. Bu icatların temelinde iyilik kardeşlik ve beraberlik var. Şu anda sesimi milyonlarca insan duyuyor. Umutsuz kadın, erkek ve çocuklar... Masum insanlara işkence yapan, hapse atan bir sistemin kurbanları onlar. Beni duyanlara sesleniyorum. Umutsuzluğa kapılmayın!

Mutsuzluğumuzun sebebi hırslı kişilerin insanlığın ilerlemesinden korkmasıdır. Nefret geçer, diktatörler ölür. Halktan aldıkları iktidar halka geri döner... İnsanlar ölür, hürriyet ölmez!

Askerler!

Zorbalara itaat etmeyin. Onlar sizi eziyor...

Düşünce ve hareketlerinizi planlıyor... Sizin koyun yerine koyuyorlar!
İnsanlıktan çıkmış beyni ve kalbi makineleşmiş kişilere teslim olmayın... Siz ne makine ne koyunsunuz! Sizler insansınız!

Kalbinizde insanlara aşk besliyorsunuz. Sizde nefret yok. Sevilmeyen insan kin besler. Askerler, esirlik için değil, hürriyet için savaşın. Aziz Luke’un dediği gibi cennetin kapıları insana açıktır. Bir kişiye, bir gruba değil herkese açıktır.

Güç sizin halkın elindedir... Makine ve mutluluk yaratma gücü... Bu güçle yaşamı hür ve güzel yapın! Harika bir maceraya dönüştürün! Demokrasinin verdiği bu gücü kullanalım. Birlik olup harika bir dünya yaratalım. Herkese iş sağlayan, gençlere umut, yaşlılara garanti veren bir dünya.

Yobazlar bunları vaat ederek iktidarı aldılar. Yalan söylediler. Zaten asla sözlerini tutamazlar. Diktatörler, kendi hırsları için halkı köleleştirir... Biz bu vaatleri yerine getirmek için savaşalım. Dünyayı kurtaralım. Milli engelleri yok edelim. Hırs, kin ve yobazlığı yürürlükten kaldıralım. Aklın idare ettiği bir dünya için savaşalım. Bilim ve ilerleme herkese mutluluk getirsin.
Askerler, demokrasi uğruna birlik olalım!"


Charlie Chaplin
Sezai EkinciJanuary 18, 2014, 9:05
Bande A Part
-konusacak birseyimiz yoksa bir dakika sessiz kalalim.
+bazen cok salak oluyorsun.
-bir dakika sessizlik uzun olabilir ama gercek bir sessizlik dakikasi sonsuza dek surer.
Sezai EkinciNovember 30, 2014, 11:15
[1]
Çevrimiçi Üyeler
Üye Ziyaretçi