GEORGE STEINMETZ
04/07/13 | YORUM SAYISI 0 | GÖRÜNTÜLENME 3028 |    Ters Dizgi
Haber: Büşra Kılıç

George Steinmetz

Araştırma fotoğrafçılığının en iyi bilinen ismi George Steinmetz dünyanın bugün hala çok az bilinen uzak çöllerini, karanlık kültürlerini, bilimin ve teknolojinin sırlarını keşfetmek üzere yola koyulmuştur. National Geographic ve GEO dergileri için düzenli olarak katkıda bulunan Steinmetz Arabistan’ın Boş Mahallesinden İrian Jaya’nın bilinmeyen üç insanına birçok konu açığa çıkarmıştır.

1986dan beri Almanya’da National Geographic için 18 önemli fotoğraf makalesi ve GEO dergisi için 25 öykü yazmıştır. SAhara ve Gobi çöllerine yaptığı seferler National Geographic’te özel sayı olarak yayınlanmıştır.

George 25 yıllık kariyeri boyunca fotoğrafçılık adına birçok ödül aldı bunlardan ikisi Dünya Fotoğraf Basını tarafından bilim ve teknoloji alanındaki ödüllerdi. Ayrıca Yılın fotoğrafları , Yurtduşı basın kulübü ve Alfred Eisenstadt’ın Yaşam Dergisinden de birçok ödül ve takdirname aldı.

1957de Beverly Hillsde doğdu. Stanford üniversitesinin jeofizik alanından dereceyle mezun oldu. tüm afrikayı 28 ayda otostopla gezmesinin ardından Fotoğraf kariyerine başladı.Onun asıl tutkusu bir motorlu paraşütte uçarken dünya çöllerini görüntülemek. Bu deneysel uçuş ona geleneksel uçak fotoğraflarının erişemeyeceği eşsiz görüntüler yakalamasına olanak verir. George Wall street journal’ın editörü olan eşi Lisa Bannon, Nelladındaki kızları ve john ve Nicholas adındaki ikiz oğullarıyla New jerseyde, Glen Ridgede yaşamaktadır.

Lorena McKennitt - The Mystics Dream


tutunamayanlarJuly 4, 2013, 5:52
[1]
Çevrimiçi Üyeler
Üye Ziyaretçi