SAMUEL WOOTEN
04/07/13 | YORUM SAYISI 0 | GÖRÜNTÜLENME 2817 |    Ters Dizgi
Haber: Damla Yazar

SAMUEL WOOTEN: Kalbim aklımda ve kameram elimde, islam dünyasının derin geleneksel masalcılarının ve habercilerinin içinde çağdaş bir halka olmak istedim. Bu benim avare ruhuma bir ev verdi. Dünyanın çarpıntılarından, egzotik gizemliliğinden, tanrısallığın ve heyecanın gösterilerinden çektiğim ortadoğuya girmeye teşebbüs ettim. Ardından insan sözü ve islami pratik aracılığıyla, islam dünyasının çeşitli cemiyetlerine ve ruhsal benliğime doğru, uzun ve zorlu bir yolculuğa girşmiş oldum.

Duyguların dengesi, hareketliliğimin yakıtı ilham beni uzun gezilerim boyunca ayakta tutan şeylerdi.Gezilerimin ve deneyimlerim esnasında, sufi kardeşlerle karşılaştım. Bu olağanüstü dervişler geçen yılki çalışmalarımın merkezi oldu.Ruhsal yaşamlarının içinideki görünmeyen “öz”e samimice göz atarak izleyicelerimi bağlamak için uğraşıyorum

Sanatçının eserlerini sizler için seçtiğimiz müzik eşliğinde daha bir keyifle izleyeceğinizi ümit ediyoruz. Müzik seçimi: Esra Altunhan, Müzik: "Lena Chamamyan - Sareery hofin merneym"

LENA CHAMAMYAN - SARERİ HOVİN MERNEM


tutunamayanlarJuly 4, 2013, 4:26
[1]
Çevrimiçi Üyeler
Üye Ziyaretçi