LENİN YIKILDI
10/12/13 | YORUM SAYISI 0 | GÖRÜNTÜLENME 3036 |    Ters Dizgi
Ukrayna 'nın başkenti Kievv'de yüzleri maskeli grup, kırmızı granitten yapılmış Lenin'in heykeline bir merdiven yardımıyla çıktı ve halatla aşağıdan çekerek yere düşürdü.Ukrayna milli marşını okuyan eylemciler, balyoz ve çekiçlerle Lenin Heykeli 'ni parçaladı. Olay yerine gelen polisinse duruma müdahale etmediği görüldü.

Ukrayna Komünist Partisi (UKP) daha önce de 2 kez saldırıya uğrayan Lenin Heykeli'nin onarımını gerçekleştirmiş, yeni heykeli kırmızı granitten yaptırmıştı.

Volodımır Kravçuk, "Lenin'e vururken pozitif enerji ile doldum. Lenin bizim millete çok çektirdi. Vurdum, vurdum, küçük küçük parçalara ayırdım. O parçaları da aldım. Bu parçaları yakınlarıma arkadaşlarıma hediye edeceğim. Bunu bir festival olarak değerlendiriyorum. Dede Lenin satanizmin sembolüdür. Onu parçaladığım için mutluyum”

Vasil Bart, “Komünistlerin putu Lenin’i devirdik. Lenin atalarımızı sürgüne gönderdi, milyonlarca insanı açlıktan öldürdü. Batı Ukrayna’da benim gibi birçok insan Lenin’in siyaseti nedeniyle zulüm gördük. Ukrayna bağımsız tanrıya şükür bugünleri de gördük”Ve Ulysse's Gaze Filmin de Lenin Heykelinin Yolculuğu
Sezai EkinciDecember 10, 2013, 12:24
[1]
Çevrimiçi Üyeler
Üye Ziyaretçi