İstanbul Maratonunda Burak Yardımcı 136. Oldu
15/11/14 | YORUM SAYISI 0 | GÖRÜNTÜLENME 2762 |    Ters Dizgi
16 Kasım 2014 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek olan İstanbul maratonunda arkadaşımız Burak YARDIMCI, tutunamayanlar sponsorluğunda tutunamayanlar için koşacak. Burak'a böyle bir fikri ortaya koyduğu ve tutunamayanlar.net'i seçtiği için çok teşekkür ederiz.

Tüm tutunamayanların kendisini bu maratonda tezahüratsız desteklemesini isteriz.Burak, kendisine uzatılan mikrofonlara maraton ve tutunamayanlar.net’in sponsorluğuna ilişkin şunları dile getirmiştir:

“Why are you doing this?
I just felt like running...
Aslinda ben bisikletciydim...
Sanirim simdi kosucu oldum.
Hikaye tıpkı Forrest Gump'taki gibi basladi. Birgün otururken, koşmaya karar verdim.Ve aradan 11 ay geçti...
Ben piste her çıktığımda Ankara'dan havalanan bir uçak ben koşmayı bıraktığımda İstanbul'a inmiş oluyordu.
11 ayda 1000 km'den fazla koştum. Dünyanın çevresinin 40'ta biri... Ankara'dan İstanbul'a gidip geri gelmek... Ankara'dan Kars'a gitmek... Ya da Samsun'dan Antalya'ya gitmek...
Simdi 36. İstanbul Maratonu'na 10 km parkurunda koşmaya gidiyorum. Derece yapmam imkansız ama "Maraton Karu" efsanesindeki gibi, www.tutunamayanlar.net katılmanın aslında kazanmaktan daha önemli olduğunu düşünerek ulaşım sponsorum oldu.”

Bu maratonun Burak için kendisine, tutunamayanlara, asfalta, yıldızlara, ekvatora, gitmeye, kalmaya, bahçelere, nehirlere, çocuklara, meyvelere ve tabi pasta ve kahvelere ilişkin hiç beklemediği yeni ilham kapıları açmasını umud ediyoruz.

Burak ve tutunamayanlar.net arasında, Burak’ın talebiyle imzalanan sponsorluk sözleşmesinin 6. Maddesi şöyle:

“Koşucu Burak YARDIMCI, sponsor olan tarafın isteği üzerine yarıştığı parkurda (10 km) 1. (birinci) olursa, sponsorluk kapsamında aldığı desteği iade edecektir. “

Kendisinin birinci olmasını diliyoruz. Ayrıca maratona hazırlık sürecinde koşucumuza her türlü manevi desteği sağlayan menejeri Mehmet Kağan Aslantürk’e de teşekkür ediyoruz.

Maraton sırasında Burak’a tavsiye ettiğimiz ritim Elvis Presly’nin All Shook Up şarkısının ritmidir. Elvis Presly ile başarıyı garanti ediyoruz.

Elvis presly_all shook up

Maraton sonuçları yarın tutunamayanlar.net’te yayınlanacaktır

SPONSORLUK SÖZLEŞMESİNİN TAM METNİ

1. İş bu sözleşmenin konusu, 16 Kasım 2014 tarihinde, 36. İstanbul Maratonu’nda 10 km’lik parkurda koşacak Burak YARDIMCI’nın harcamalarının desteklenmesi ve karşılığında sponsor olan www.tutunamayanlar.net internet sayfasının tanıtımının yapılmasıdır.
2. Bu sözleşmede yer alan 3, 4, 5 ve 6. maddeler Burak YARDIMCI’nın yükümlülüklerini; 7 ve 8. maddeler www.tutunamayanlar.net’in yükümlülüklerini içerir.
3. Burak YARDIMCI 16 Kasım 2014 günü, 36. İstanbul Maratonu’nda 10 km. parkurunda koşacaktır.
4. Sponsorluk desteği karşılığında, yarış günü Burak YARDIMCI’nın koşu öncesi ve sonrasında giymesi şartıyla, poların sırt kısmında ve ön kısımda göğüs hizasında, sponsor tarafından görünmesi istenen logolar yer alacaktır.
5. Koşucu Burak YARDIMCI 14-15-16-17-18-19-20-21 Kasım 2014 tarihlerinde sosyal medyada koşuya ilişkin yapacağı paylaşımlarda sponsor internet sayfasının viral reklamını yapacaktır.
6. Koşucu Burak YARDIMCI, sponsor olan tarafın isteği üzerine yarıştığı parkurda (10 km) 1. (birinci) olursa, sponsorluk kapsamında aldığı desteği iade edecektir.
7. Sponsorluk desteği, 16 Kasım 2014 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan 36. İstanbul Maratonu’nu kapsamaktadır.
8. Sponsorluk kapsamında, Burak YARDIMCI’nın Ankara-İstanbul ve İstanbul-Ankara arasındaki ulaşım harcamaları, faturalandırması şartıyla www.tutunamayanlar.net tarafından karşılanacaktır.
9. İş bu sponsorluk sözleşmesi, 9 maddeden oluşur; koşucu Burak YARDIMCI ve www.tutunamayanlar.net internet sayfası arasında hüküm ifade eder.

14.11.2014


BURAK YARDIMCI
Koşucu

DAMLA YAZAR
www.tutunamayanlar.net adına sözleşmeyi imzalayan

MEHMET KAĞAN ASLANTÜRK
Burak YARDIMCI’nın Menajeri

YARIŞMANIN SONUÇLARI

16 Kasım 2014 tarihinde İstanbul'da düzenlenen İstanbul maratonunda Burak YARDIMCI, tutunamayanlar sponsorluğunda tutunamayanlar için koştu. 10 km. erkekler kategorisinde, yarışı tamamlayabilen 2770 kişi arasında 50:05'lik dereceyle 136. oldu. Burak YARDIMCI maratona ilişkin şunları dile getirdi:

"Bu koşumu, koşuya başladigimin daha ilk günü "çok terlemişsin, yeter artık koşma" diyen anneme,
Spor yapmadan benden daha sağlıklı ve genç kalacağını iddia eden kardeşime,
Uzunca bir aradan sonra karşılastığımızda "Sen çok zayıfladın" diyen, başta is arkadaşlarim olmak üzere bütün arkadaşlarıma atfediyorum.
Daha uzun bir parkurda koşabilmek için devam..."

Burak'ın aynı zamanda tutunamayanlar.net için koştuğunu bir önceki haberimizde belirtmiştik.
Kendisini tebrik ediyor ileride katılacağı yarışmalarda başarılar diliyoruz.

Maraton anı ve sürecine ait fotoğraflar...laleNovember 20, 2014, 2:46
[1]
Çevrimiçi Üyeler
0 Üye 11 Ziyaretçi