ÇİÇEK SULAYAN HANIMELİ
16/07/13 | YORUM SAYISI 0 | GÖRÜNTÜLENME 1470 |    Ters Dizgi


Çiçek Sulayan Hanımeli

Kapitalizmin kadını himayesiz bırakmasıyla kadının ayakta kalma mücadelesi günümüzde şekil değiştirmiştir. Kadın daha fazla özgürlük daha fazla eşitlik adına erkekleşmeye çalışmaktadır. Kendini erkekle bir yarış içine sokan ve bunun neticesi olarak kişiliği parçalanan kadın huzur bulduğu zarif ve narin kadını terkedip, kuvveti temsil eden erkeğe iltica ederken, huzurunuda terketmektedir. Kendinden ötekine yol almak...oysaki kadın ve erkeğin bir bütün olduğu gerçeği, bir yarışa hacet olmamasının asıl nedenidir.

"Yalan değil, onu benden yarattığın Mevla
Kopardığın yer sızlamaktadır hala"

Arif Nihat Asyanında dediği gibi kadın ve erkek bir biri için birbirinden yaratılmıştır. Cemil Meriç kadın övgeci dir der. Kadın sevgiyi, aşkı kendinin dışındakine yöneltmiştir, başkasında gerçekleştirir kendini, kimi zaman kocası kimi zaman çocuğudur bu. Kadın kendini kendi olarak saklarken, erkekte kendi kalmalıdırki, varlığın ritmi bozulmasın.

Neden Çiçek Sulayan Hanımeli

Zarif olan, narin olan başka bir varlık ta çiçektir, kadın ruhunu bulandırmadan, gün henüz ışırken pencere önündeki menekşelere, onları sulasın ve sularken kendisi gibi zarif ve narin olan çiçeklerde yeniden fıtratını hatırlasın diye. Bu nedenle:


Kadının en asli vazifesinin; çocuk büyütmek, çiçek sulamak ve çiçek sularken şarkı söylemek olduğunu düşünen tutunamayanlar, “çiçek sulayan hanımeli” etkinliği adı altında tüm hanımları çiçek sulamaya davet etmektedir.


Bu etkinliğe katılacak hanımlardan istediğimiz;


Bir ay boyunca yetiştirecekleri çiçekleri, ay sonunda, çalışan hanım arkadaşlarına hediye etmeleri, yetiştirdikleri çiçeklerin fotoğrafını çekip bize yollamalarıdır.


Ayrıca, bu etkinliğe, başlangıç noktası, çiçekler olan tüm sanat dallarında katılımda bulunabilirler. (Edebiyat, Müzik, Fotoğraf….), Bu eserler sitemizde yayınlanacaktır.


Çiçek yetiştiren hanımların çiçekleri de yine sitemizde yayınlanacaktır.
tutunamayanlarJuly 16, 2013, 9:37
[1]
Çevrimiçi Üyeler
0 Üye 10 Ziyaretçi