Tutunamayanlar
Nisan 25, 2014, 12:04:31 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2009 Eurovision yarışma şarkıları  (Okunma Sayısı 5782 defa)
ruesdemonparis
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Ocak 03, 2009, 07:12:04 »

Hadise - Düm tek tek

[google_video=425,350]5227573029354217609[/google_video]

Bana göre bu güne kadar Türkiyeden katılanlar arasındaki en iy vokal, tabi kadının Türkiye adına yarıştığına inanmak konusunda hayli güçlük çekmemek elde değil. Şarkı ingilizce, bu kadın da bizim mahalledikilere hiç benzemiyor.

sdaşfkjasşdlkfjaşsldkfjaşsldkfjaşsdlfkjaşdskf
prometheus
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : Ocak 04, 2009, 03:53:01 »

bence biraz daha soyunursa kesin birinci...
Zeliha
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2009, 01:08:14 »

yemişim euro''vizyonsuzluklarını''

(:
uyku
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2009, 01:18:49 »

Cezayir - İsrail’le yarışmak istemediği için yarışmaya katılmıyor.
Libya - İsrail’le yarışmak istemediği için yarışmaya katılmıyor.
Mısır - İsrail’le yarışmak istemediği için yarışmaya katılmıyor.
Ürdün - İsrail’le yarışmak istemediği için yarışmaya katılmıyor.
Tunus - Yarışmaya 1977 de başvuran Tunus, İsrail’le yarışmak istemediği için geri dönmeyecek
Lübnan - İsrail’le yarışmak istemedikleri için çekildiler.
duvar
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : Ocak 05, 2009, 04:05:28 »

mhp il başkanı verdi veriştirdi bu hatuna , komikti söyledikleri , en azından söylem tarzı komik geldi fakat  adam haklı. dini kaidelerle olaya yaklaşıldığında adam doğru söylüyor , peki o zaman neden komik geliyor.

günah kavramı olağanlaşıyor.

her alan her ortam kendini kirletmeye devam ediyor ve bu kirlenme büyük bir dönüşümle beraber yürüyor. hissiyatımız yokolurken dün eleştirdiğimiz , tepkimizi gösterdiğimiz olaylar artık gözümüzde normalleşiyor.

el durdu , dil sustu ve en son kalpte tepki vermeyi bıraktı. toplum kendi kendini helak ediyor farkında olmadan. trajedi !

sevgilim alınma ama sen / ben bu mevsim sadece soğuk sulara aşığım.
leylirumi
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2009, 12:36:39 »

millilikten ne kadar uzaklaşırsak belki kıyısından köşesinden bir derece yaparız diye mi düşünülüyor?
bu yarışmanın nasıl algılandığını anlayabilmiş değilm.
düm tek tek..
ismini de "event" olarak değiştirebilirlerdi şarkıcının,
bir tek kelimesini bile anlamıyorum ki bu şarkının, benim ayıbım tabii,
düm tek tek..
sonradan sahneye dahil olan delikanlılar, onlar da zenci mi bana mı öyle geliyor, koşullandık ya bi kere..
düm tek tek..

"söz konusu olan türkiyenin tanıtımı" diye şöyle uzun uzadıya söze başlayıp içini dökmek var ama, söz konusu olan türkiye değil mi yoksa?

yedikleri içtikleri bu yarışmaya katılanların olsun eminim hazırlık aşamasından son geceye kadar heyecanlı yorucu güzel günler geçireceklerdir, e olsun tabii ama türkiyeyi temsil ediyor olmanın bir yükümlülüğü yok mu?

ingiltereyi temsil etmiş maltayı temsil etmiş, güney afrikayı temsil etmiş ne fark ediyor bu durumda?

biz su üstünde yüzen bir ülke miyiz? hiç mi bir sapımız kökümüz özümüz yok, bir kelimemiz, bir tınımız? diye düşünmeden edemiyor insan 2010 istanbul projesine bir girizgah yapılabilirdi, şarkının adı İstanbul olabilirdi, hatta nakaratı da "istanbul istanbul..."

İncesaz - İstanbul'a Dair
Edip Akbayram - Bekle Bizi İstanbul
Teoman - İstanbul'da Sonbahar
MFÖ - Bu Sabah Yağmur var İstanbul'da
Leman Sam - İstanbul'u Dinliyorum
Hasan Esen&Vasili - Yarim İstanbul'u Mesken Mi Tuttun
Loreena McKennitt - The Gates of İstanbul
Pinhani - İstanbul'da
Bora Öztoprak - Ağlama İstanbul
Ay Caramba - İstanbul (not Constantinople)

« Son Düzenleme: Ocak 13, 2009, 12:14:33 Gönderen: leylirumi » Logged
bitkinmiskin
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : Ocak 15, 2009, 09:43:55 »

Sözlerinin ingilizce olması iyi değil tabi ki ama giyim kuşam veya dansçıların siyahi olması eleştiri konusu olamaz . bu bir milli kültür yarışması değil bana göre .ülkelerin müzik endüstrisi hakkında fikir vermeye çalışan vs dandik bir yarışma . Gitar da kullanmasınlar o zaman sadece sazla tefle katılsınlar . Baktığınız bakış açısına göre  siyahi koşucu Elvan ı da milli atlet olarak kabul etmememiz lazım . Özel federasyonlar bünyesinde yapılan dövüş müsabakalarında sporcular tanıtılırken Almanyadan katılan Fas asıllı sporcu der . Bu sporcu bir şampiyonsa mesela ; insanlar almanya güçsüz insanlardan oluşuyormuş ki şampiyonları fas asıllı  gibi düşünmez , Almanyada bu spor dalının ne durumda olduğuyla ilgili vs ufak tefek fikir sahibi olurlar . Biz Aurelloyu milli takıma almayalım diye tartışırken zamanında Almanya ülkelerinde yetişen Türk futbolcuların kendi milli formalarını giymelerini sağlamak için yasa tartışıyordu .
  Şu ana kadar milli takım kaybettikten sonra Brezilya vs çok güzel oynadılar gibi bir başlık görmedim basında . Yabancı basınsa "Türklerin muhteşem dönüşü" gibisinden tebrik edercesine eleştirilerini yapabiliyorlar. Bizde tebrik etmek , iyi oynayan taraf , güçlü olan takım önemli değil , kazanılan her milli maç sonrası günlerce "Avrupa Basını Ne Dedi" :=p Eurovizyonda da avrupa basınının ne diyeceği önemli olduğundan birincilik için ingilizce şarkıyla  çıkıyorlar sanırım  . Çoğumuz da  bu birinciliğin içinde Türkiye motifi olmadığından avrupa bizi böyle tanımasın diyoruz . İnsanlar giyim kuşam davranışlarıyla veya bir yarışmayla bir ülkeyi tek başlarına temsil etmezler sanırım . Ülkeler kendilerini zaman içinde yaptıklarıyla bir bütün halinde temsil ederler .
Belcuvan
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : Ocak 16, 2009, 04:55:05 »

Birisi Medeniyetler Çatışması mı demişti? Ben sadece tek medeniyet -ki onun da tek dişi kalmış- görebiliyorum...

http://sibiryamektuplari.blogspot.com/

"Zirvesine göz koyduğum dağlara bak
Koşup takıldığım çitlere bak"
Nour
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2009, 08:16:12 »

Birisi bana ne yarıştırdıklarını anlatırsa belki o zaman yorum yapabilirim. Eğer anlatılanın mantıkla azdan çoktan alakası olursa o zaman da tebrik edebilirim.

Neydi o göktaşı mı?
Kozmik uçurumun sakinlerinden bir ziyaret mi acaba?
İHVAN
Newbie

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Ocak 18, 2009, 03:37:54 »

Müzik evrensel bir dildir...Her milletin kendine özgü bir lisanı vardır bizim kültürümüze ait değerlerden burda bahsetmeme gerek yok herhalde..Ne yazıkki her konuda olduğu gibi müziktede maddesel dünyanın tam ortasında olduğunuz şu yüzyılda popüler kültürün ağırlığını gözardı edemiyoruz maalesef Artık bir takım kaygılarla ticarileşen hatta ahlaki yozlaşmaya kadar varan varmış edepsizliğe boyun eğen bir sektörün içinde olmak kaçınılmaz oluyor bu durumda.İnsanlar kendilerine ait özdeğerlerden çok her ne kadar müzik yapmıyor olsada bir takım kaygılarla her türlü rezilliği göze alabiliyorsa bunu açıklamak hiçte zor değil.Bu yarışmalar  içine siyasetin ırkçılığın ve daha bir çok düşünce ve tutumun karıştığı bir eğlence kültürünün parçasıdır.Şarkıcının Türkiye'de doğduğu köydeki yakın akrabaları kendisiyle gurur duyuyormuş ve sonuna kadar destekliyormuş.Ne diyelim herkes doğru yolu bulur umarım...

Sen de yanaş kıyılarıma bir vapur gibi
Çarpıp durayım güvertelerde gözlerine
leylirumi
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mart 07, 2009, 03:46:00 »

aslında çok farklı bir şey arıyordum,TRTdeki bir programın jenerik müziğini.
derken eurovision listesi şöyle bir sıralanıverdi..

ne yazık ki kopya çekmiş bizimkiler. ilk defa dinlediğim bir şarkı aa bu düm tek tek'e benziyor dedim, tarihlere bakınca düm tek tek bu şarkıya benziyormuş..

Helena Paparizou - Live Greece Eurovision Song Contest 2005

hadise ile helenayı arka arkaya dinleyin bakalım, ben helenayı çok daha başarılı buldum. etnik müzik ve danslarını ne güzel serpiştirmişler, o ülke hakkında hımm tınıları bu tarz bir şey diyorsunuz. olması gereken de bu değil mi?

[google_video=425,350]6478731420193244771[/google_video]

eğer derece almışsa bir yunanı gururlandırıcı, coşturucu tınılar var içinde. yunan bayrakları arasında güzel görünüyor, kazanılmış bir zafer var sonuç itibariyle..
bir bakalım

evet almış:

Yunanistan'daki başarıları ve populeritesine birde çalışkanlığı eklenince ülkesi o'na bir kez daha şans veriyordu. Ukrayna'nın Kiev şehrinde yapılacak olan 2005 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yunanistanı birkez daha Helena temsil edecekti.

2005 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Helena Paparizou Yunanistan'ı temsil ediyor.

Başarıyı yakalamak için çalışan Helena, şarkılarının İngilizce versiyonlarını içeren yeni bir albüm çıkardı: "Euro Edition". 10 şarkılık albüm'ün ilk şarkısı olan "My Number One" ("Benim Bir Numaram") ile 21 Mayıs 2005 gecesi yapılan yarışmada büyük başarı yakaladı ve 230 puanla birinci oldu ve Yunanistan'a yarışma tarihindeki ilk birinciliğini kazandırdı.

Biyografi.info Helena Paparizou

peki hadise'nin şarkısında Türkiyeye ait ne var? tekrar dinledim evet etnik birşeyler var müzikte ve dansta, onlar da arabi.
hadi derece yaptı neyiyle sevineceğiz? "o kadar da önemli değil, öncekiler de çok farklı değil belki." denebilir. bir gün haberleri seyrediyorum hadise'nin ayağına kırmızı halı serdiler diyor? kim yapmış bunu diye merakla seyrediyorum haberin devamını: istanbul valisi muammer güler diyor. yuh dedim buna. az önce baktım iki farklı şey yazıyor, biri diyor:

Vali Güler, "Sertab Erener'in bize yaşattığı mutluluğu Hadise'nin de yaşatmasını istiyoruz" dedi.

Hadise, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile birlikte İstanbul Valiliği'ne geldi. Kendisi için serilen kırmızı halıda yürüyen Hadise, çok mutlu olduğunu ifade etti. Hadise, Vali Muammer Güler'in "Seni kırmızı halı ile karşıladık" sözlerine, "Çok sevindim, biraz da utandım" şeklinde karşılık verdi.

Ziyaret sırasında konuşan Vali Güler, Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise'yi desteklediklerini belirterek, "Bu seneki yarışma Türkiye için önemli, İstanbul açısından da özel bir önemi var. Eğer sevgili Hadise bizim umduğumuz dereceyi alırsa, bir sonraki Eurovision'a ev sahipliği yapmayı istiyoruz. Sertab Erener'in bize yaşattığı mutluluğu Hadise'nin de yaşatmasını istiyoruz" dedi.

Hadise ise, "Burada olmaktan gurur duyuyorum. Yoğun bir çalışma içerisindeyim. Bu nedenle medyadan biraz uzak kalmaya karar verdim.

Yunanistan'a gittiğimde büyük bir ilgiyle karşılandım. Başka ülkelerde bana yoğun ilgi gösteriyorlar. Biz Türk insanı olarak misafirlerimizi güzel bir şekilde ağırlıyoruz. Kırmızı halı üzerinde yürümek çok güzel bir şey" diye konuştu.

Ziyaret sonunda Vali Güler, Hadise ve TRT Genel Müdürü Şahin'e vazo hediye etti.

pozitif haberler

diğeri:

HADİSE KIRMIZI HALIYI KENDİSİNE SANARSA!
Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek Hadise ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler'i ziyaret etti. Hadise kırmızı halıyı kendisi için sanınca bakın ne dedi.

Hadise, Egemen Bağış için serilen kırmızı halıyı kendisi için sandı

Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek Hadise ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler'i ziyaret etti. Vali Güler, Hadise'nin birinci olmasının çok önemli olduğunu ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti sıfatının alındığı bir dönemde yarışmayı İstanbul'da düzenlemek istediklerini söyledi.

Eurovision şarkı yarışmasında "Düm Tek Tek" adlı şarkısıyla Türkiye'yi temsil edecek olan sanatçı Hadise ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler'i ziyaret etti. Vali Güler konuklarını kapıda karşılarken, ziyaret oldukça samimi bir havada gerçekleşti.

Vali Güler, bu seneki yarışmanın çok önemli olduğunu söyledi. Hadise'nin birincilik derecesini elde etmesi durumunda yarışmanın önümüzdeki sene İstanbul'da yapılacağını hatırlatan Vali Güler, "2010 Avrupa Kültür Başkenti sıfatını taşıdığımız bir dönemde İstanbul olarak ev sahibi olmak istiyoruz." dedi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de, İstanbul'un Türkiye ve dünya için çok önemli olduğunu belirterek, "İnşallah Hadise birinci olacak ve seneye yarışmayı İstanbul'da yapacağız. Bu büyük mutluluk olur." diye konuştu.

KIRMIZI HALIYI KENDİSİ İÇİN SANDI

Vali Güler tarafından kapıda karşılanan ve ziyarette oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Hadise de çok çalıştıklarını söyledi. Yunanistan ve gittiği diğer ülkelerde büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Hadise, "Burada da kırmızı halılarla karşılanmak çok güzel." dedi.

Bu sözlerin üzerine devreye giren Güler, kırmızı halının Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın ziyareti dolayısıyla serildiğini belirtti. "Biz birinci olamazsak kırmızı halı yine serilir mi?" diye soran Hadise'ye Vali Güler, "Biz sizi ve şarkınızı çok sevdik. Siz gönüllerimizin birincisisiniz. Birinci olmasanız da sizi yine aynı sıcaklıkta karşılarız." diye konuştu.

Hadise, gazetecilerin, "Yarışmada nasıl bir derece bekliyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine "İnşallah Top 5'e gireriz; ama birinci olmak tabiki isterim. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız." dedi.

Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek Hadise ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler'i ziyaret etti. Hadise kırmızı halıyı kendisi için sanınca bakın ne dedi.

Hadise, Egemen Bağış için serilen kırmızı halıyı kendisi için sandı

Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek Hadise ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler'i ziyaret etti. Vali Güler, Hadise'nin birinci olmasının çok önemli olduğunu ve 2010 Avrupa Kültür Başkenti sıfatının alındığı bir dönemde yarışmayı İstanbul'da düzenlemek istediklerini söyledi.

Eurovision şarkı yarışmasında "Düm Tek Tek" adlı şarkısıyla Türkiye'yi temsil edecek olan sanatçı Hadise ile TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler'i ziyaret etti. Vali Güler konuklarını kapıda karşılarken, ziyaret oldukça samimi bir havada gerçekleşti.

Vali Güler, bu seneki yarışmanın çok önemli olduğunu söyledi. Hadise'nin birincilik derecesini elde etmesi durumunda yarışmanın önümüzdeki sene İstanbul'da yapılacağını hatırlatan Vali Güler, "2010 Avrupa Kültür Başkenti sıfatını taşıdığımız bir dönemde İstanbul olarak ev sahibi olmak istiyoruz." dedi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de, İstanbul'un Türkiye ve dünya için çok önemli olduğunu belirterek, "İnşallah Hadise birinci olacak ve seneye yarışmayı İstanbul'da yapacağız. Bu büyük mutluluk olur." diye konuştu.

KIRMIZI HALIYI KENDİSİ İÇİN SANDI

Vali Güler tarafından kapıda karşılanan ve ziyarette oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Hadise de çok çalıştıklarını söyledi. Yunanistan ve gittiği diğer ülkelerde büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Hadise, "Burada da kırmızı halılarla karşılanmak çok güzel." dedi.

Bu sözlerin üzerine devreye giren Güler, kırmızı halının Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın ziyareti dolayısıyla serildiğini belirtti. "Biz birinci olamazsak kırmızı halı yine serilir mi?" diye soran Hadise'ye Vali Güler, "Biz sizi ve şarkınızı çok sevdik. Siz gönüllerimizin birincisisiniz. Birinci olmasanız da sizi yine aynı sıcaklıkta karşılarız." diye konuştu.

Hadise, gazetecilerin, "Yarışmada nasıl bir derece bekliyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine "İnşallah Top 5'e gireriz; ama birinci olmak tabiki isterim. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız." dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Güler, TRT Genel Müdürü Şahin ve Hadise'ye altın yaldızlı vazo hediye etti.

20 Şubat 2009 CİHAN

hangisi doğru bilmiyorum.

« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 07:23:30 Gönderen: leylirumi » Logged
leylirumi
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mart 07, 2009, 04:57:14 »

Hadise’ye kırmızı halı seren İstanbul Valiliği

Bir kez daha tekrarlayalım duamızı: "Allah'ım sen aklımıza mukayyet ol!" Yazmayacaktım, çünkü daha önce yazmıştım, duramadım, tekrarlıyorum bu rezaleti, zira işin cılkı çıkmaya başlamış besbelli ki. Daha ne olsun? Kırmızı halısı eksikti, onu da sermişler. Buyurun: "Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanan Hadise, İstanbul Valiliği'ni ziyaretinde kırmızı halıyla karşılandı. Vali Güler, 'Sertab Erener'in bize yaşattığı mutluluğu Hadise'nin de yaşatmasını istiyoruz' dedi."

Ben de buna, Hadise ile aldatmak diyorum artık! Sevgili ülkemizin yarınına dair ümitvarlığımı da her geçen gün yitiriyorum. Türkçe konuşanların, Türkçe düşünmesini temenni ediyorum.

Bu gürültü ne zaman bitecek yahu?

Hadise, Euro vizyon'da zirveyi zorlayacakmış ya hani... Niçin? Çünkü yabancılar da beğenmiş... Misyonumuz ve vizyonumuz gereği, evvelâ yabancı onayından geçmesi gerekiyor elbette. Euro vizyon sahnesinde arz-ı endam etmek, kolay mı öyle? Esasen herkes kendisine yakışanı yapıyor. Bize de yakıştırdıkları bu demek ki...

Arz-talep durumları yani! Halen daha inatla  "AKP bizi çarşafa sokacak" salaklığını diline pelesenk edenlere diyecek bir şey bulamıyorum.

Euro vizyon adıyla milli birliktelikten dem vurmak ise, kavramları iğdiş etmekten başka bir şey değil. "Ver coşkuyu hesabı!" Mübarek, altı üstü kıytırık bir şarkı yarışması değil de, meydan cengi sanki... Gece boyunca ve gecenin ardından Türkiye'nin cihanşümul vizyonunu, puanlamaya mahkûm edenlere ne demeli?

Muhtemelen bu malûm didişme esnasında, sömürgeci güdülere sahip modern bir işgalci kıkır kıkır gülüyordur... Yeni başlayanlar için hatırlatalım hemen: Değişmeyen sonralarımız vardır bizim. Sevgili ülkemizin büyük meseleleri! Euro vizyon sonrası da bunlardan biri... "Rumlar kaç puan verdi, kaç puan aldık, Ermeniler kaç puan verdi, kaç puan aldık" gibi... Bu mu sizin büyük Türkiye'niz?

Velhâsıl-ı, Türk'üm, doğru olsam da mutsuzum... İlkem, mağlûbiyet psikolojimi âlemden ve elâlemden saklayarak, Euro vizyon'da galip gelmektir. İlerici olmak, ileri gitmekten ibarettir.

28 şubat 2009 Milli Gazete
leylirumi
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 17, 2009, 07:25:20 »

#Gecersiz YouTube Linki#

harikaydı bu şarkı müzik herşeyiyle. efendice hak ettikleri gibi kazandılar bence.  iyi ki hadise vbleri kazanamadı, iyi ki %90ının kadını cinsel bir obje olarak teşhir ettiği bir kadın da kazanamadı.

dans da çok güzeldi. ben ilk tınıları duyduğumda dönüp duruyordum evin içinde, "işte budur" diye, ses çok yüksekti Allahtan apartmanda hiç kimse yoktu o saatte.

« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2009, 10:45:51 Gönderen: leylirumi » Logged
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: